fbpx

Putin dhe Vuçiq diskutuan për Kosovën


Presidenti rus Vladimir Putin dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq biseduan sot në telefon për “zgjidhjen e problemit” të Kosovës, njoftoi Kremlini.
“Vëmendje e veçantë i kushtohet problemit të Kosovës. Vuçiq informoi Putin në lidhje me negociatat në Uashington dhe Bruksel më 4 dhe 7 shtator. Putini ka konfirmuar pozicionin e pandryshuar të Rusisë në zhvillimin e një “zgjidhje të ekuilibruar dhe kompromisi” që është “e pranueshme” për Beogradin dhe “e cila duhet të përcaktohet” nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së”, thuhet në deklaratë.

LEXO EDHE:

Back to top button