Putin pyet shefat e lartë ushtarakë se si mendojnë se duhet të vazhdojë lufta në Ukrainë

Putin pyet shefat e lartë ushtarakë se si mendojnë se duhet të vazhdojë lufta në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin ka pyetur personelin e tij të lartë ushtarak se si mendojnë se lufta në Ukrainë duhet të vazhdojë, njoftoi sot Kremlini.

Kjo erdhi pasi udhëheqësi rus bëri një vizitë në selinë e atyre që ishin përfshirë në pushtimin që nisi në fund të shkurtit, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Pamjet e shpërndara nga Kremlini paraqesin Putin duke u takuar me shumë njerëz bashkë me ministrin e Mbrojtjes, Sergei Shoigu dhe zyrtari i lartë ushtarak, Valery Gerasimov.

Më pas ai u shfaq në krye të një tavoline tjetër konferencash, duke ftuar sugjerime nga një numër komandantësh ushtarakë.

“Ne do të dëgjojmë komandantët në çdo drejtim operacional dhe do të doja të dëgjoja propozimet tuaja për veprimet tona të menjëhershme dhe afatmesme”, tha Putin.

Sergei Surovikin, komandanti i forcave ruse që luftojnë në Ukrainë, u shfaq gjithashtu duke marrë pjesë në takime. Putin e kaloi tërë të premten në selinë e taskforcës, tha zëdhënësi i tij Dmitry Peskov për agjencinë e lajmeve Interfax.

LEXO EDHE:

Back to top button