Qëllohen për vdekje tre policë në Francë

Tre oficerë të policisë janë qëlluar për vdekje dhe një është plagosur nga një sulm me armë në një fshat të izoluar afër Saint-Just, në Puy-de-Dôme, mesnatën mes 22 dhe 23 dhjetorit.

- Advertisements -

Efetkivët, të cilët i përkisnin ndërmarrjes së Ambert, u qëlluan për vdekje nga një burrë 48 vjeç, ndërsa përpiqeshin të shpëtonin një grua që ishte në çatinë e një shtëpie nga frika e dhunës së bashkëshortit, raportojnë mediat franceze, shkruan Ora News.

Personi, që mendohet të ketë probleme mendore, i vuri dhe zjarrin shtëpisë ndërsa vijonte të qëllonte mbi forcat e xhandarmërisë.

François Chautard, kryetari i qytetit të Saint Just, ku ndodhi tragjedia, shpjegoi se operacioni ishte ende në zhvillim, ndërsa 48-vjeçari është ende në arrati.

LEXO EDHE:

Back to top button