Raikonen sjell lajmin e keq për tifozët e Formula 1

Kampioni i vitit 2007 nw Formula 1, Kimi Raikonen, në mediat sociale ka paralajmëruar se ky sezon do të jetë i fundit në karierën e tij si pilot i makinave në F1. Kjo do të thot se vitin e ardhshëm, në 2022, për fat të keq , nuk do të shohim pilotin finlandez në garat e Formula 1.

- Advertisements -

“Ky është vendimi që mora vitin e kaluar. Natyrisht se nuk ishte një vendim i lehtë për mua, por pas këtij sezoni, është koha për gjërat e reja. Edhe pse sezoni ende vazhdon, dua të faleminderojë familjen time, të gjithë ekipet ku kam qenë pilot dhe më shumë faleminderojë tifozët që ishin vazhdimisht me mua,” ka shkruar mes tjerash finlandezi legjendar.

LEXO EDHE:

Back to top button