Real Madridi kërkon rezultat pozitiv ndaj Valejkanos

Real Madridi do të përballet me Rajo Valejkanon në transfertë, me çka mbyllet kjo javë e La Ligës. Pas barazimit në xhiron e kaluar, Reali sot kërkon vetëm fitoren, për të marrë kreun e kampionatit spanjoll.

Ekipi i Karlo Ançelotti përball kanë Rajo Valejkanon, që po tregon një formë jo aq të mirë. Megjithatë, mund të ketë befasi nga ana e tyre.

Në këtë takim kampioni në fuqi do jetë pa yllin e skuadrës, Karim Benzema që vazhdon të ketë shqetësime, Antonio Rudiger, gjithashtu i lënduar dhe Toni Kros i pezulluar. Ndeshja në mes Rajo Valejkanos dhe Real Madriidt, fillon në orën 21:00.

LEXO EDHE:

Back to top button