Reali është përcaktuar se kush do të jetë përforcimi i parë në merkato

Është vetëm muaji mars, por Real Madridi duket se ka vendosur tashmë për transferimin e parë të verës. Sipas “Diario AS”, “Los Blankos” kanë zgjedhur të rikontraktojnë Miguel Gutierrezin.

I dalë nga akademia Kastilja, lojtari aktualisht ndodhet në Xhirona, pasi u largua nga kryeqyteti për te katalanasit në vitin 2022, për një tarifë modeste prej katër milionë eurosh.

Në vetëm dy vite, ai është vendosur si një mbrojtës i majtë fillestar, duke i bindur madrilenët që ta rikthejnë në “Santiago Bernabeu”. Bordi i Madridit po planifikon të largojë Ferland Mendin, i cili po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij në qershor.

Por, çfarë ndodh me Alfonso Dejvisin? Mbrojtësi i majtë kanadez me të vërtetë është lidhur shumë me një lëvizje në Spanjë kohët e fundit. Megjithatë, një konkurrencë e ashpër dhe një çmim i lartë prej rreth 70 milionë euro i bëjnë gjërat shumë më të komplikuara.

Nëse “Los Blankos” humbasin Dejvisin, ata kanë Gutierrezin si një alternativë solide. Veç kësaj, 22-vjeçari do të na kushtonte pothuajse dhjetë herë më pak.

LEXO EDHE:

Back to top button