Reali, fiton dhe ndalet në vendin e parë në La Liga

Real Madridi ka triumfuar ndaj Selta Vigos në kuadër të xhiros së 17-të të La Ligas dhe me këtë fitore, ‘Los Blancos’ janë liderë të rinj në La Liga, por vetëm përkohësisht pasi që rivali i qytetit, Atletiko Madrid ka një pikë më pak dhe 3 ndeshje më pak të zhvilluara.

- Advertisment -

Fillimisht golin e parë për Realin e shënoi Lukas në minutën e 6′ të ndeshjes, ndërsa goditjen e dytë e regjistroi Asensio në minutën e 53′.

Me këtë 3 pikë, Reali u ndal në vendin e parë , ndërsa skuadra e Selta Vigos është në vendin e 8-të.

LEXO EDHE:

Back to top button