Receta e ditës: Shkopinj aromatik me mish dhe perime

Receta e ditës: Shkopinj aromatik me mish dhe perime

Specialitetet e mishit të pjekur në skarë duket se janë të rezervuara për fundjavë të gjatë.

Për drekën e sotme ju sugjerojmë këtë recetë të frymëzuar nga kuzhina mesdhetare.

Përbërësit e nevojshëm:

500 gram mish (fileto)

2 lugë hudhër pluhur

1 lugë gjelle xhenxhefil të bluar

½ lugë çaji kanellë

4 qepë

2 speca (të kuqe dhe jeshile)

500 gram kërpudha të freskëta

Vaj lubrifikues

Pritini mishin në kubikë sa një hell. Shtoni kripë, piper dhe erëza të tjera. Lëreni të pushojë në frigorifer në një enë të mbyllur mirë ose nën mbështjellës plastik për rreth 30 minuta.

Kampionët i ziejmë tërësisht në ujë me kripë dhe i presim perimet në copa të mëdha.

Filloni të rregulloni mishin, perimet dhe kërpudhat në mënyrë alternative në një shkop druri. Nëse kampionët janë të vegjël i lëmë të plota dhe nëse janë të mesëm i presim përgjysmë. 

Lyejmë hellin me vaj dhe i vendosim në një skarë të nxehur. Shërbejeni me një sallatë të freskët.

LEXO EDHE:

Back to top button