Rekord i ri botëror, 75 vjeçari që mund të qëndrojë mbi kokë

Rekord i ri botëror, 75 vjeçari që mund të qëndrojë mbi kokë

Kanadezi 75 vjeçar shënoi rekord botëror pasi u shpall personi më i moshuar në botë që mund të qëndrojë mbi kokë. Për të shënuar këtë rekord Tonit i janë dashur shumë vite stërvitje. 75 vjeçari tregon se si i ri vazhdimisht ka ecur mbi duar. Ai gjithashtu të paktën 20 minuta në ditë bën vrap si dhe ushtrime të tjera fizike. Toni për Librin e Rekordeve të Guinisit gjithashtu zbardh se qëndrimi mbi kokë në fillim ka qenë shumë i vështirë, por me kalimin e kohës ka zbuluar teknikat e duhura. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button