Renova forcohet në sulm dhe mbrojtje

Suadra e Renovës vazhdon përgatitjet në Tetovë, ndërsa sot prezantoi 2 përforcimet e radhws. Bëhet fjalë për Fatjon Jusufin dhe Arben Tafa, që do të forcojnë ekipin në repartin e mbrojtjes dhe atë të sulmit. Renova më parë regjistroi 4 futbollist të rinj, pasi që firmosi kontratë me portierin Vullnet Islamin, Marko Gajiqin, Armend Alitin dhe sulmuesin nga Kolumbia, Xhon Mena.

Qëllimi i trajnerit Qatip Osmani dhe Renovës do të jetë ikja nga zona e rrezikut dhe arkëtim i sa më shumë pikëve në sezonin pranveror. Kujtojmë se nga Renova ka ndërpreu bashkëpunimin me 6 futbollist, pas përfundimit të sezonit vjeshtor.

LEXO EDHE:

Back to top button