Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje në Londër

Një situatë e rënduar është paraqitur në Londër, në 24 orët e fundit, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që kanë sjellë përmbytje në disa zona të kryeqytetit britanik.

- Advertisements -

Dhjetëra rrugë, stacione treni, shtëpi dhe madje spitale janë përfshirë nga uji.

Spitalet në lindje të Londrës iu kanë bërë thirrje pacientëve të tyre të mos përdorin urgjencën e tyre të përmbytur, por të kërkojnë ndihmë në spitalet e tjera të qytetit.

Zjarrfikësit kanë marrë më shumë se 300 telefonata për ndihmë, ndërkohë që qindra makina janë bllokuar duke shkaktuar kaos dhe në rrugë.

LEXO EDHE:

Back to top button