Kosova, e shtata në renditjen e “Tokio 2020”

Kosova ka fituar dy medalje të Arta në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Tokio të Japonisë.

- Advertisements -

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova rrëmbyen medaljet e Arta në këtë garë. Kosova është në vendin e shtatë në renditjen e shteteve në Lojëra Olimpike duke lënë mbrapa shumë shtete të mëdha.

Renditjen e kryesojnë SHBA dhe Kina. /Indeksonline.

LEXO EDHE:

Back to top button