Rezultatet e dobëta, skuadra turke shkarkon Pirlon

Ka përfunduar aventura e trajnerit Italian Andrea Pirlo në pankinën e skuadrës turke “Karagumruk”.

Trajneri italian është shkarkuar nga klubi turk, pas humbjes me rezultatin 4-1 nga Trabzonspor.

Në 12 ndeshjet e fundit, ekipi i Pirlos ka arritur të marrë 5 fitore, 4 humbje dhe 3 barazime.

LEXO EDHE:

Back to top button