fbpx

Rikthehet Pandevi në formacion, Alioski në mbrojtje


Seleksionuesit Vladimir Vajs dhe Igor Angelovski shpalosën formacionet e para për përballjen Gjeorgji – Maqedoni, që od të zhvillohet në stadiumin “Dinamo Arena” në Tbilisi. Ajo që bien në sy është rikthimi i Pandevit në formacionin e parë , ndërsa rikthehet edhe Aleksandar Trajkovski, me çka Alioski do të kalojë në pozitën e mbrojtësit të krahut të majtë.

Maqedonia (4-2-3-1) Shishkovski, Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski, Ademi, Spirovski, Elmas, Bardhi, Trajkovski dhe Pandev.

LEXO EDHE:

Back to top button