Ringritja e Bundesligës dhe Ligue 1


 

Katër skuadrat gjysmëfinaliste vijnë nga dy vende. Dy nga Gjermania, dy nga Franca. Lajpcigu, Bajern Munihu, Paris Sen Zhermen dhe Olimpik Lioni, do të luajnë në gjysmëfinalet e Lisbonës. Lajpcigu përballet me PSZH-së, kurse Bajern Munih me Olimpik Lion, duke lënë të hapur mundësinë që finalja t’i takojë vetëm një shteti.

Është kjo hera e parë që nga viti 1995/96 që asnjë skuadër angleze ose spanjolle nuk paraqitet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Mbetet të shihet se si do të bëjnë Lajpcigu dhe Lioni, si dy befasitë në këto gjysmëfinale

LEXO EDHE:

Back to top button