Ronald Kuman është trajner i ri i Barcelonës


Strategu holandez është zyrtarizura në drejtim të ekipit katalan në kontratë deri më 30 qershor të vitit 2022. Prezantimi i tij do të bëhet sot në ora 18:00. Kuman te Barcelona vjen pas aventurës si selektor i Holandës. Ai do ta zëvendësojë Kike Setien, i shkarkuar pas humbjes 8-2 nga Bajern Munihu në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Kujtojmë që Kuman ishte pjesë e Barcelonës nga viti 1989 e deri në vitin 1995. Si trajner ishte pjesë e Ajaksit, Benfikës, PSV Aindhoenit, Fenordit, AZ Alkmarit, Evertonit, Valencias dhe Sautemptonit.

LEXO EDHE:

Back to top button