Ronaldo synon ta bindë talentin belg të luajë me Al Nassr

Mediat arabe konfirmojnë se Kristiano Ronaldo ka kontaktuar personalisht me mesfushorin belg Kevin De Brujne, për ta bindur atë të transferohet te skuadra e Al Nassr. Ky do të ishte një transferim i bujshëm, që do të trondiste mjaft botën e futbollit.

De Brujne ka një kontratë deri në vitin 2025 me Man. Sitin, por palët ende nuk kanë nisur diskutimet për rinovimin e sj. Madje ato janë shtyrë, deri në momentin që mesfushori i talentuar belg të rikuperohet nga dëmtimi. Ai i dëmtua që në takimin e parë sezonal.

Pavarësisht kësaj, “Al Nassr” kërkon të hidhet në sulm dhe të sigurojë këtë transferim, duke bërë bashkë dy nga kampionët e futbollit. Mediat arabe shprehen se kontaktet e para kanë nisur që këtë verë, ndërkohë që këto bisedime pirtet të jenë më intensive në vijim.

Në mes ka hyrë edhe Kristiano Ronaldo, për të bindur De Brujne, që e admiron shumë. Al-Nassr dëshiron të shpjegojë projektin afatgjatë me shpresën për të bindur belgun të bëjë një kalim të jashtëzakonshëm në Lindjen e Mesme, për të luajtur jo vetëm me CR7 por edhe me Sadio Mane, Marselo Brozoviç dhe Ajmerik Laport.

LEXO EDHE:

Back to top button