Rreth 1000 civilë po fshihen nën fabrikën e çelikut në Mariupol

Rreth 1000 civilë raportohet se janë duke u fshehur në strehimore nëntokësore nën fabrikën e çelikut në Azovstal, në qytetin e Mariupolit, ka thënë Këshilli i qytetit.

Thuhet në telegram se shumica e civilëve janë gra, fëmijë dhe të moshuar, por Rusia nuk po i kursen bombardimet as në këtë pjesë, shkruan BBC.

Betejat në rrugë janë bërë më të shpeshta në Mariupol javëve të fundit, derisa forcat ruse duket se kanë marrë kontrollin e qytetit.

LEXO EDHE:

Back to top button