Katër të vrarë nga bombardimet në Donetsk

Bombardimet ruse në Donetsk kanë vrarë katër persona, ka thënë kryetari Pavlo Kirilenko në rrjetin social, Telegram.

Kremlini ka intensifikuar sulmet në disa qytete por ka thënë se fokusi në luftë ka qenë në Donbas, gjithashtu në Donetsk dhe Luhansk, shkruan Sky News.

Ai ka thënë se pret që ofensiva të fillojë në ditët e ardhshme pasi trupat të mblidhen në këtë rajon i cili është afër kufirit me Rusinë.

LEXO EDHE:

Back to top button