Sallah mund të jetë vendosës për largimin e Luis Diazit nga Liverpulli?!

Luis Diaz është në linjë për të qenë emri më i madh që do të largohet nga Liverpulli këtë verë, nëse “The Reds” mund të bindin Mohamed Sallah, për një marrëveshje të re.

Disa klube spanjolle tashmë i kanë hedhur sytë te sulmuesi kolumbian.  “The Reds” janë të përgatitur për të dëgjuar ofertat për shkak të pasurisë së tyre të opsioneve sulmuese.

Prioriteti kryesor për pasardhësin e Jurgen Klopp janë kontratat e reja për Sallah, Trent Aleksander-Arnold dhe Virxhil van Dajk. Dhe rezultati në lidhje me Sallahun në veçanti do të ketë një ndikim në të ardhmen e 27-vjeçarit kolumbian, Luis Diaz.

LEXO EDHE:

Back to top button