Sejdini: Dëshmoni se së bashku jemi edhe më të fortë

Maqedonia është në prag të përballjes historike, kur më 12 nëntor do të përballet me Gjeorgjinë në Tbilisi. Në adresën e saj vijnë mesazhet e përkrahjes , ndërsa sukses dhe fat i dëshiron edhe njeriu i parë i Federatës Futbollistike të Maqedonisë, Muamed Sejdini.

- Advertisment -

Nga zemra u dëshirojë futbollistëve tanë shumë sukses dhe fat në finalen ndaj Gjeorgjisë. Kjo skuadër ka karrakter, forcë dhe durim. Besojë se do të kemi një paraqitje të mirë dhe fitore për histori. Fati i përcjell trimat. Dëshmoni se së bashku jemi edhe më të fortë,” thuhet në porosinë e presidentit të FFM-së.

Përballja historike ndaj GJeorgjisë , që sjell kualfikimin në Evropianin e ardhshëm do ët zhvillohet të enjtën në Tbilisi në orën 18.00./Gol.mk/

LEXO EDHE:

Back to top button