SHBA raporton mbi 110 mijë raste të reja me COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 110 mijë e 470 raste të reja me COVID-19 dhe 1 mijë e 789 viktima gjatë 24 orëve të fundit, sipas regjistrimit të rasteve të Universitetit Johns Hopkins.

Që nga fillimi i pandemisë e deri tani Amerika ka 26 milionë e 185 mijë e 355 të infektuar dhe 441 mijë e 319 viktima, shkruan CNN.

LEXO EDHE:

Back to top button