Shkëndija sjell Totenhamin në Shkup

Skuadra e Shkëndijës kaloi në raundin e tretë të Ligës Evropa, falë fitores 1-0 në transfertë kundër Botoshanit në Rumani. Besart Ibraimi ishte autor I golit në minutën e 3-të të takimit, kur me një parabolë fantastike mposhti portierin vendas. Botashani kishte një futbollist më tepër nga minuta e 67-të, kur për karton të dtë u largua nga ndeshja Armend Alimi. Mbrojtjet e Zahovit ishin vendosëse në vazhdim të takimit, ndërsa në disa çaste Shkëndija krijoi edhe disa raste para portës së skuadrës rumune.

- Advertisment -

Në raundin tjetër, Shkëndija do të përballet me Totenhamin me Hoze Murinjos. Skuadra londineze u mundua shumë në përballjen me Lokomotivën Plovdivin në Bullgari dhe ishte në disavantazh në minutën e 70-të. Mirëpo gjërat u ndryshuan në vazhdim dhe Kejn dhe Ndombele përmbysën rezultatin për të sjell skuadrën londineze në Shkup, në kuadër të raundit të tretë në Ligën Evropa

LEXO EDHE:

Back to top button