Shpërthim në një fabrikë baruti në Kolumbi, një i vdekur dhe 33 të plagosur

Shpërthim në një fabrikë baruti në Kolumbi, një i vdekur dhe 33 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe 33 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi në një fabrikë që prodhon barut për fishekzjarre në një komunitet pranë kryeqytetit kolumbian, Bogota.

Sipas mediave kolumbiane, një shpërthim i fuqishëm tronditi komunitetin industrial të Soatsas dje rreth orës 17:00. Pjesa më e madhe e një fabrike fishekzjarrësh në shpatin e malit u shkatërrua nga shpërthimi, ndërsa flakët vazhdonin gjatë gjithë natës.

Autoritetet lokale po operojnë me mbështetjen e policisë, të Mbrojtjes Civile dhe personelit të njësisë së asgjësimit të lëndëve plasëse. /abcnews.al

 

LEXO EDHE:

Back to top button