Shqipëri, 553 raste të reja me Covid dhe 9 viktima

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë regjistruar 533 raste të reja me koronavirus, nga 2,184 testime të kryera. Po ashtu, në raportimin ditor të rasteve, Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se si pasojë e virusit e kanë humbur jetën 9 qytetarë. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar 514 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve, që nga fillimi i epidemisë në 30,790.

LEXO EDHE:

Back to top button