Shqipëria feston kualifkimin, por edhe një datëlindjes të futbollistit

Te kombëtarja e Shqipërisë, ditën e sotme ka festë. Përveç ndeshjes me Ishujt Faroe, është Frederik Veseli që ka sjellë një tjetër atmosferë në ekip. Mbrojtësi kuqezi feston ditëlindjen e tij të 31-të dhe kjo ditë e veçantë e tij e gjen të grumbulluar me Kombëtaren. Madje në një nga momentet më të bukura për të, pasi e feston si i kualifikuar në Evropian. Në këtë ditë të veçantë, Veseli ka marrë një urim mjaft të bukur nga FSHF.

“Sot është një ditë e veçantë për Frederik Veselin, mbrojtësin tonë, i cili feston ditëlindjen. Familja e madhe e futbollit shqiptar i uron suksese në jetë dhe karrierë! Happy Birthday Frederic!”, uron Federata Shqiptare e Futbollit mbrojtësin që ka qenë pjesë e “kuqezinjve” edhe në “Euro 2016”.

LEXO EDHE:

Back to top button