Shqipëria lehtë me Kazakistanin, synon edhe një fitore

Shqipëria e ka kryer detyrën përballë Kazakistanit, duke e mundur me rezultat 3-1. Sokol Cikalleshi (16′) dhe Ardian Ismajli (23′) realizuan në fillim, por vetëm një minutë më vonë kazakët ngushtuan diferencën me anë të Abiken i cili goditi nga mesi fushës, për ta befasuar Etrit Berishën. Por rezultati përfundimtar u vendos nga Rei Manaj (61′) me anë të penalltisë.

- Advertisements -

Shqipërisë tani i duhet fitore në ndeshjen e fundit kundër Bjellorusisë për t’u ngjitur në Ligën B, pasi aktualisht pozicionohet e dyta me tetë pikë, dy më pak se bjellorusët në vendin e parë me 10 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button