Si ndikon eklipsi i plotë i Hënës së Gjakur te shenjat e zodiakut?

Eklipsi i Hënës së Përgjakshme në Demi është një ngjarje e madhe astrologjike këtë muaj. Emri Blood Moon lindi nga fakti se gjatë një eklipsi total, Toka është midis Diellit dhe Hënës, dhe Hëna merr një nuancë të kuqe, sepse Toka e hijezon plotësisht atë.

Një eklips hënor shënon përfundime, por edhe fillime të reja. Për disa, përballja me ndryshimin do të jetë e vështirë, por duhet të kuptojnë se është e nevojshme të jenë në rrugën e duhur, edhe nëse në fillim nuk duket ashtu.

Eklipsi i Hënës së Gjakur ndodh në shenjën e Demit, ndaj theksi do të vihet tek financat dhe në fushën e dashurisë. 

Zbuloni se si do të ndikojë eklipsi në secilën shenjë të zodiakut.

Dashi

Kjo është koha e përkryer për t’i kushtuar vëmendje gjërave të paprekshme që kanë rëndësi në jetën tuaj. Mendoni për gjërat që kanë kuptim të veçantë për ju dhe çfarë mund të bëni për t’i përmirësuar ato.

Dem

Ky eklips ndodh në shenjën tuaj, kështu që do t’ju bëjë të dilni nga zona juaj e rehatisë. Ju mund të bëni diçka atipike për ju. Nëse nuk jeni të kënaqur me disa gjëra, hëna e plotë do ta nxjerrë atë në sipërfaqe dhe do t’ju çojë në marrjen e vendimeve të vështira, por të favorshme për ju.

binjakë

Errësira në sipërfaqe do të tregojë ndjenjat që jeni përpjekur t’i shtypni. Përdoreni këtë kohë për të hequr qafe të gjitha frustrimet në mënyrë që të mund të ecni përpara. Nuk do të jetë e lehtë, por do të përshpejtojë rrugën drejt transformimit tuaj.

Kanceri

Hëna e Plotë ju jep mundësinë të zhvilloni aftësitë tuaja të komunikimit dhe të kontaktoni miqtë e ngushtë. Kini kujdes kujt ia hapni zemrën sepse disa nuk ia vlejnë besimin tuaj. Gjatë këtij eklipsi do të mësoni se kujt mund t’i besoni dhe me kë nuk duhet të merreni.

Luani

Nëse keni qenë të pakënaqur në punë për një kohë të gjatë, nuk do të mund ta injoroni më. Ndoshta jeni të mërzitur dhe besoni se mund të bëni më mirë. Për shumë, kjo kohë do të jetë perfekte për ndryshime në vendin e punës. Edhe pse në fillim do të jetë e vështirë, me kalimin e kohës gjërat do të bien në vend.

Virgjëresha

Hëna e Plotë ju inkurajon të fitoni përvoja të reja dhe të zgjeroni horizontet tuaja. Është një kohë ideale për të planifikuar udhëtime, por edhe për të investuar në edukimin apo spiritualitetin tuaj. Pas një periudhe të vështirë që ju ka lodhur mendërisht, më në fund jeni gati për të ecur përpara.

Peshorja

Hëna e plotë ju kërkon të mendoni se në cilën fushë të jetës suaj përmbaheni dhe nuk tregoni emocionet tuaja. Ju mund të hezitoni të tregoni fytyrën tuaj të vërtetë para të tjerëve nga frika se mos afroheni shumë, por jini të sigurt se rreziku shpërblehet.

Akrepi

Theksi do të vihet në marrëdhëniet me mjedisin. Jeni gati të dilni nga marrëdhëniet toksike, por edhe të forconi lidhjet me njerëzit që ju bëjnë të lumtur. Mund të mos jetë edhe aq i madh ndryshim sa perspektiva juaj. Mendoni se çfarë mund të bëni për të përmirësuar marrëdhëniet tuaja me të dashurit.

Shigjetari

Hëna e plotë do të kalojë nëpër shtëpinë tuaj të gjashtë të shëndetit dhe rutinave të përditshme. Mendoni për aktivitetet që mund t’i përfshini në jetën tuaj të përditshme që mund t’ju ndihmojnë të jeni më efikas. Kjo periudhë është gjithashtu e mirë për të filluar një dietë.

Bricjapi

Lejoni vetes më shumë pushim dhe relaksim. Nuk është e nevojshme që në radhë të parë të keni gjithmonë përgjegjësitë tuaja, përkushtohuni edhe në aktivitete hobi. Kur bëhet fjalë për dashurinë, do të kuptoni se keni vuajtur për një person që është i papërgjegjshëm dhe do të kuptoni që jeta vazhdon.

Ujori

Theksi do t’i kushtohet familjes dhe shtëpisë. Ndryshime në marrëdhëniet me njerëzit e afërt ose zhvendosje janë të mundshme. Nëse jeni ndjerë sikur nuk i përkisni askund, tani do të dëshironi ta ndryshoni këtë dhe të gjeni një vend ose njerëz që mund t’ju ofrojnë sigurinë emocionale që dëshironi.

Peshku

Detyra juaj kryesore është të filloni të shpreheni dhe të flisni më hapur. Bëni një përpjekje për të ngritur plotësisht zërin tuaj dhe për të komunikuar më qartë me të tjerët. Mendoni për të gjitha situatat në të cilat nuk jeni kuptuar siç duhet dhe përpiquni ta ndryshoni atë në mënyrë që të jeni më të kënaqur në jetë.

LEXO EDHE:

Back to top button