Silvinjo me dy ndryshime në formacionin e parë përball Spanjës

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë ndeshjen e fundit të Grupit B ndaj Spanjës, në kuadër të “Euro 2024”. Trajneri Silvinjo tashmë ka vendosur për formacionin që do të inkuadrojë nga minuta e parë. “Kuqezinjtë” do t’i mbyllin ndeshjet e grupeve ndaj “La Rojas”, me ndeshjen që pritet të zhvillohet në “Merkur Spiel-Arena” të Dyseldorfit, me fillim nga ora 21:00.

Trajneri i kombëtares kuqezi, Silvinjo ka bërë të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje dhe tashmë ka në mendje formacionin që do ta vendos nga minuta e parë.

Trajneri i Shqipërisë nuk është se do të bëjë shumë ndryshime nga ndeshja me Kroacinë, pasi vetëm dy lojtarë pritet të ndryshohen. Ivan Balliu do ta marrë vendin e Elseid Hysajt, ndërsa Armando Broja do të kthehet nga minuta e parë në vend të Rej Manajt.

Vendin e tij në portë do ta ruajë Tomas Strakosha, ndërsa në mbrojtje përveç Balliut, do të luajnë edhe Arlind Ajeti, Berat Gjimshiti dhe Mario Mitaj. Në mesfushë, do të mbesin lojtarët e njëjtë, treshja e formuar nga Ylber Ramadani, Kristjan Asllani dhe Qazim Laçi.

Edhe në krahët e sulmit, Jasir Asani dhe Nedim Bajramit do të mbajnë vendet e tyre, për të ndihmuar mesfushën dhe Brojën e vetëm në qendër të sulmit.

Arbër Hoxha dhe Ardian Ismajli edhe këtë ndeshje pritet ta nisin nga banka, pasi nuk kanë arritur t’i fitojnë balotazhes me Asanin, respektivisht Ajetin.

LEXO EDHE:

Back to top button