Siti në finale, duel i mjaft pritur Guardiola-Murinjo

Pas një super ndeshje të zhvilluar, trajneri spanjoll Pep Guardiola së bashku me skuadrën e tij arrijnë që ta mposhtin Man. Junajtedin me 2-0.

- Advertisment -

Man. Siti kaloi në epërsi me golin e mbrojtësit Stouns në minutën e 50’ dhe më pas edhe Fernandinjo shënoi në minutën e 83-të për ta dyfishuar rezultatin dhe të siguruar finale e Liga Kupës së Anglisë, ku do të gjejnë skuadrën e Totenhamit dhe Hoze Murinjon.

LEXO EDHE:

Back to top button