Skuadra e parë e madhe në La Liga, që pranon tri penallti në 90 minuta

Skuadra e Real Madridit është bërë e parë që ka pranuar gol nga tri penallti brenda një ndeshje në La Liga. “Los Blancos” u mposhtën në “Mestalja” me rezultat bindës 4-1, ndërsa skuadra madrilene pranoi 3 gola nga pika e bardhë, të realizuar nga Soler, gjë që shkaktoi të jetë skuadra e parë spanjolle që pëson tre 11-metërsh brenda 90 minutave.

Këtë gjë asnjëherë nuk e kishin bërë dy klubet e tjera të mëdha, si Atletiko Madrid dhe Barcelona. Në ndeshjen e radhës, “Los Blancos” do udhëtojnë në Itali, ku do përballen me Interi.

LEXO EDHE:

Back to top button