Skuadra e Vitit sipas IFFHS në vitin 2022

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit ka emëruar njëmbëdhjetë lojtarë të denjë për një vend në ekipin simbolik të vitit 2022

Portier : Thibaut Courtois (Real Madrid, Belgjikë);

Mbrojtja : Alphonso Davies ( Bavari , Kanada), Virgil van Dijk ( Liverpool , Holandë), Joshko Guardiol (Leipzig, Kroaci), Ashraf Hakimi (PSG, Marok);

Mesfusha : Lionel Messi (PSG, Argjentinë), Kevin de Bruyne (Manchester City, Belgjikë), Luka Modric (Real Madrid, Kroaci);

 

Sulmues : Kylian Mbappe ( PSG, Francë), Karim Benzema (Real Madrid, Francë), Erling Haaland (Manchester City, Norvegji)

LEXO EDHE:

Back to top button