Sneijder: Asllani, një transferim i jashtëzakonshëm

Ish-ylli i mesfushës së Interit, Uesli Snajder, ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport” përpara ndeshjes Interit dhe Barcelonës.

Për mua Interi ka shumë cilësi në mesfushë, nga Barella te Mkhytarian.

Asllani? Ai është një transferim i jashtëzakonshëm për të ardhmen, një lojtar i jashtëzakonshëm. Nuk e dija se isha idhulli i tj, është kënaqësi për mua”, është shprehur holandezi.

 

“Nëse e shoh veten te Çalhanoglu?

Nuk më pëlqen të krahasoj lojtarë të epokave të ndryshme. Sigurisht, ai dhe unë luajmë në pozicione pak a shumë të ngjashme dhe ne na pëlqen të bëjmë të njëjtat veprime, të japim topin e gjatë, të gjuajmë në portë nga distanca të ndryshme, të godasim goditjet e lira,” tha mes tjerash Sneijder.

LEXO EDHE:

Back to top button