Spasovski për vizitë në Rumani, nesër në selinë e Interpolit në Lion

Spasovski për vizitë në Rumani, nesër në selinë e Interpolit në Lion

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot do të realizojë vizita pune në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Rumanisë dhe në selinë e SELEK në Bukuresht, ndërsa nesër do të jetë për vizitë pune në selinë e Interpolit në Lion.

Pas takimeve të sotme në Rumani, siç njoftojnë nga MPB-ja, Spasovski nesër do të qëndrojë për vizitë pune në selinë e Interpolit në Lion, ku do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të Interpolit, Jürgen Stock, drejtorin ekzekutiv Stefan Kavana dhe përgjegjësin e Interpolit për Evropën Franz Sherman.

LEXO EDHE:

Back to top button