Sulmet me raketa në Kiev, Ukraina thirrje banorëve të qëndrojnë në strehimore

Sulmet me raketa në Kiev, Ukraina thirrje banorëve të qëndrojnë në strehimore

Zëvendës shefi i zyrës së Presidentit të Ukrainës, Kyrylo Tymoshenko, ka postuar pamjet e bombardimeve në Kiev në Telegram duke u kërkuar banorëve të qëndrojnë në strehimore.

“Në Kiev janë regjistruar dy shpërthime për shkak të raketave ruse. Pushtuesit kanë goditur dy ndërtesa banimi. Ekipet e shpëtimit dhe mjekët ndodhen tashmë në vendngjarje. Ju lutem qëndroni në strehimore,” tha ai.

LEXO EDHE:

Back to top button