Sulmoi fizikisht bashkëshorten e tij, arrestohet nga policia

Sulmoi fizikisht bashkëshorten e tij, arrestohet nga policia

Sektori për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar nga liria 21 vjeçarin L.S. nga një fshat i Tetovës i cili ishte i denoncuar nga bashkëshortja e tij për sulme fizik ndaj saj. Policia punon në zbardhjen e rastit.

“Zyrtarët e policisë të SPB-Tetovë, dje (18-prill) rreth orës 14:50, kanë privuar nga liria 21-vjeçarin L.S. nga një fshat i Tetovës, i cili njëzet minuta më parë ishte raportuar nga gruaja e tij e pamartuar 19-vjeçare se e kishte sulmuar fizikisht. Në sulmet, sipas raportit, L.S. ka përdorur edhe mjete metalike. Ai është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe me parashtresë përkatëse dhe në koordinim me prokurorin publik, sot (19-prill) do të paraqitet para gjyqtarit në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore të Tetovës”, thuhet në raportin e SPB-Tetovë.

LEXO EDHE:

Back to top button