Sulmuesi rumun po “çmend” tre skuadra big në Itali

Sipas mediave në Rumani, tre skuadra italiane janë vënë pas sulmuesit të Steaua Bukureshtit, Denis Man. Mediat raportojnë se është një garë e ashpër mes Fiorentinës, e cila duket se është më përpara, Sampdorias dhe së fundit Milaniy.

- Advertisment -

Sulmuesi rumun, Man, u zgjodh si futbollisti më i mirë rumun i vitit 2020 dhe vlen 15 milion euro. Në realitet, klubi i tij shpreson të shkaktojë një ankand, sepse ka kaq shumë klube në gjurmët e tij.

Përveç atyre italianë të përmendur, ka edhe skuadra të tjera: Fenerbahce kërkoi informacion, por mbi të gjitha anglezët. Disa klube të Premier League do të ishin të gatshëm ta blinin sulmuesin rumun.

LEXO EDHE:

Back to top button