Surpriza e parë e madhe e US Open: Tsitsipas eliminohet

Në raundin e parë të US Open, Stefanos Tsitsipas humbi nga kolumbiani Daniel Galan-Riveros, i cili renditet i 94-ti në botë, 1:3, pas sete 0:6, 1:6, 6:3, 5:7. Takimi zgjati 2 orë e 43 minuta.

Tsitsipas pati pesë ace, katër gabime të dyfishta dhe dy pikë pushimi nga nëntë raste.

Në raundin e dytë Galan-Riveros do të përballet me Jordan Thompson nga Australia. Spanjolli humbi nga John Jeffrey (SHBA) me 3:0.

Në pjesën e meshkujve të Grand Slam-it në Nju Jork, u eliminua që në raundin e parë të 16-të, Roberto Bautista-Agut.

Fondi i çmimeve të US Open është 60 milionë dollarë.

YouTube video

LEXO EDHE:

Back to top button