Talenti i Bragës do të bashkohet me baskët në verë

Atletik Bilbao ka gjetur marrëveshjen me Alvaro Djalo, me spanjollin që është dakordsuar dhe ka firmosur një parakontratë.

Baskët kanë arritur akordin edhe me klubin portugez që do të përfitojë 15 milionë euro, ndërsa 24-vjeçari do të firmosë për pesë sezone.

Djalo, produkt i Braga-s ka shënuar 7 gola në 26 ndeshje në të gjitha kompeticionet këtë sezon dhe do të bëjë kalimin e parë drejt kampionatit spanjoll, La Liga.

LEXO EDHE:

Back to top button