Interi Majami dhe Mesi, do të zhvillojnë katër ndeshje brenda 10 ditëve

Skuadra e Inter Majamit është duke u përgatitur për katër ndeshjet e ardhshme që zhvillohen brenda 10 ditëve. Lionel Mesi dhe bashkëlojtarët e tij do ta kenë një javë të ngjeshur me shumë ndeshje në orar.

Duke filluar nga 7 marsi, Inter Majami luan ndeshjen e Kupës së Kampionëve ndaj Nashvilit. Pastaj më 10 mars, takohet me Montreallin në kuadër të garave në MLS. Pas tri ditëve, është ndeshja e kthimit ndaj Nashvillit në Kupën e Kampionëve, dhe më 16 mars, Inter Majami sfidon DC Junajtedin në MLS.

Ky orar do i pëlqej jashtëzakonisht shumë tifozëve të futbollit, të cilët mund ta shohin Lionel Messin duke luajtur. Kujtojmë që sezoni i ri ka nisur nga muaji i kaluar, kurse Lionel Mesi ka zhvilluar 3 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola dhe një asist për skuadrën amerikane. /Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button