Të shtëna me armë zjarri në shkollën në SHBA, 4 të vdekur

Të shtëna me armë zjarri në shkollën në SHBA, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një shkollë në Nashville, ‘Covenant School’, në Tenesi.

Ndërkohë si pasojë e të shtënave me armë zjarri disa persona janë plagosur. I vrarë ka mbetur dhe agresori i sulmit.

Prindërve u është kërkuar të takohen në një vend aty pranë.

Shkolla Covenant në Nashville, ku ndodhi incidenti, është një shkollë private e krishterë për nxënësit e moshës parashkollore deri në klasën e gjashtë

LEXO EDHE:

Back to top button