Ten Hag ka gati sulmuesin, nëse largohet Ronaldo

Trajneri i ri i Man. Junajatedit, Erik ten Hag, ka filluar të kërkojë zëvendësuesin e Kristiano Ronaldos.

Ylli portugez kërkoi largimin nga “Old Traford”-i. Mungesa e transferimeve dhe mospjesëmarrja në Ligën e Kampionëve janë ndër faktorët kryesorë të dëshirës së tij për largim nga “Teatri i Ëndrrave”.

Ndërkohë, trajneri Erik ten Hag dëshiron ta zëvendësojë pesë herë fituesin e Topit të Artë me sulmuesin brazilian të Ajaksit, Entony, (22 vjeç), nëse sulmuesi portugez, 37 vjeç, lejohet të largohet këtë verë.

LEXO EDHE:

Back to top button