Tërmet me magnitudë 4,1 në Greqi, ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.1 të shkallës Rihter tronditi rajonin e Nafpaktos mëngjesin e kësaj të mërkure.

Mediat greke bëjnë me dije se lajmi është konfirmuar nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Lëkundja kishte një thellësi fokale prej 16.6 km, ndërsa epiqendra ishte vendosur 7 km në jugperëndim të Nafpaktos.
Lëkundjet u ndien në zonat e Akaisë dhe toloakarnanisë.

 

LEXO EDHE:

Back to top button