Tërmeti me magnitudë 6.3 godet Argjentinën

Tërmeti me magnitudë 6.3 godet Argjentinën

Një tërmet me magnitudë 6.3 ka ndodhur pak më parë në veri të Argjentinës.

Mediat e huaja bëjnë me dije se epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në veri të komunitetit El Hoyo dhe thellësia është vlerësuar në 592 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të konsiderueshme materiale.

LEXO EDHE:

Back to top button