Tetova i bashkëngjitet organizimit mbarëkombëtarë për homazhe të dëshmorit Bunjaku

Tetova i bashkëngjitet organizimit mbarëkombëtarë për homazhe të dëshmorit Bunjaku

Me ndezje të qirinjve para fotografisë së policit që ditë më parë humbi jetën në mbrojtje të shtetit të Kosovës Afrim Bunjaku dhe me përkulje përpara tij, sot edhe Tetova i është bashkëngjitur organizimit mbarëkombëtarë për homazh të dëshmorit të fundit të kombit.

Ditën e djeshme në Banjskë të Komunës së Zveçanit, u sulmua Policia e Kosovës, ku si pasojë mbeti i vrarë rreshteri policor Afrim Bunjaku nga Samadrexha e Vushtrrisë, një zyrtar policor i plagosur dhe dy të tjerë të lënduar. /alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button