Tifoz special për Francën në përballjen me Marokun

Presidenti i Francës, Emanuel Makron do të udhëtojë në Katar, për të ndjekur nga afër gjysmëfinalen e Kupës së Botës, që Franca dhe Maroku do të luajnë të mërkurën.

Ministrja e Sporteve, Amelie Oudea-Castera, e cila ndoqi ndeshjen çerekfinale të së shtunës mbrëma kundër Anglisë, e bëri publik këtë lajm të dielën në radion publike “France Info”.

“Do të kthehem të mërkurën me presidentin”,- tha ajo, e cila më tej kujtoi se Makron tashmë kishte premtuar se do të udhëtonte në Katar, nëse kombëtarja franceze kualifikohej në gjysmëfinale.

LEXO EDHE:

Back to top button