Tifozët serb: Përkrahje për popullin serb në Kosovë dhe Metohi

Tifozët serbë të Crvena Zvezdës nuk kanë hequr dorë nga mesazhet provokuese politike gjatë aktivitete sportive. Precedenti i radhës është shënuar në sfidën Crvena Zvezda-Milan. Kamerat e stadiumit “Rajko Mitiç” kanë fiksuar banderolën me mesazhin politik “Mbështesni populiin serb të Kosovës dhe Metohisë”. Përgjegjësia bie mbi zyrtarët e klubit të Crvena Zvezdës dhe të ndeshjes. Sipas rregullores së UEFA-s, çdo banderolë apo demonstrim me mesazh politik nuk duhet të lejohet të shfaqet në ndeshje. (panoramasport.al)

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button