Tirana mund Dinamon dhe sfidon Crvena Zvezdën


KF Tirana ka siguruar kalimin në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Kampionët e Superligës së Shqipërisë, kanë mposhtur në udhëtim 0-2 Dinamo Tbilisin e Gjeorgjisë.

Agustin Torassa në minutën e 45’ dhe Ernest Muci në minutën e 86’, shënuan për fitoren e Tiranës. Në raundin tjetër, Tirana në shtëpi pret Crvena Zvezdën e Serbisë. Ndeshja mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës luhet mes datave 25/26 gusht.

LEXO EDHE:

Back to top button