Tornado shkatërron qytezën në Ajova të SHBA-ve

Tornado shkatërron qytezën në Ajova të SHBA-ve

Një tornado e fuqishme e ka shkatërruar një qytezë të vogël në Ajova të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke vrarë shumë njerëz dhe duke lënduar dhjetëra të tjerë, thanë autoritetet. Pamjet nga qyteza Greenfield shfaqin rrënimin e madh që ka shkaktuar tornadoja; shtëpi të bëra rrafsh me tokën dhe rrënoja gjithandej. Disa turbina të mëdha të erës u rrëzuan gjithashtu. “Kjo tornado e ka shkatërruar një pjesë të madhe të kësaj qyteze”, tha Alex Dinkla, zëdhënës i policisë në Ajova. “Mund të konfirmojmë se ka shumë viktima nga kjo tornado”, shtoi ai.

LEXO EDHE:

Back to top button