Trajneri i ri i Uest Hemit kërkon sulmuesin e kombëtarës së Shqipërisë

Armando Broja mund të ketë një opsion mjaft interesant për të ardhmen e tij në Premier Ligë. E përditshmja britanike “Mirror”, ka bërë të ditur se sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë ka zgjuar interesin e klubit të Uest Hemit, i cili e monitoronte edhe më parë.

Trajneri Dejvid Mojs kishte kërkuar futbollistin edhe më parë, por pa shumë sukses. Me largimin e tij nga drejtimi i këtij klubi, pak mendonin se Uest Hemi do të vazhdonte të ndiqte Brojën, sidomos pas 4 muajve të fundit larg çdo pritshmërie te Fulhami.

E përditshmja britanike bën të ditur se edhe pasardhësi i Mojsit, Zhulen Lopetegi, është i interesuar për Brojën. Ish-trajneri i Real Madrid dhe Spanjës, tashmë kërkon të rinojë skuadrën dhe të nisë një projekt të ri, me emrin e Brojës në listën e atyre që klubi sheh si përforcime të mundshme në një merkato vere që pritet t’i shohë si protagonistë me shumë lëvizje të programuara.

LEXO EDHE:

Back to top button